KURUCUMUZ VE BABAMIZ AHMET ÖZKAL

Tesisimizin temellerini 1974 yılında atan Ahmet Özkal, burayı 1981 yılına kadar tatil amaçlı kullanır. 1981’de Kumlubükü Yacht Club’ı restoran olarak işletmeye başlar.

Dünya çapında jet-set isimlerin müdavimi olduğu, Türkiye’nin ilk yat kulübünün kurucusu Ahmet Özkal, nam-ı diğer ‘Hollandalı Ahmet’ 1974 yılında, tesadüfen gittiği ve âşık olduğu Marmaris’in bakir bir koyu olan, Kumlubük’te restoran açar, kısa zaman içinde mekânını popüler isimlerin uğrak yeri haline getirir. Dostları tarafından karizmatik olarak tanınan Ahmet Özkal, işletmesinin kuruluşundan üç yıl sonra eşi Şirin Özkal ile evlenir. Dolu dolu yaşadığı hayata 2013 yılında gözlerini yumar.

ANNEMİZ ŞİRİN ÖZKAL

1984 senesinde geldiği Kumlubük’ün önce eşsiz doğasına sonra Ahmet Bey’e âşık olur. Ahmet Bey vefat edene kadar, büyük bir sevgiyle her zaman yanında olan Şirin Özkal, Kumlubükü Yacht Club’ın bugünlere gelmesinde büyük rol oynar.

Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle Şirin Özkal, sabah çok erken saatlerde işinin başına geçer ve gece yarılarına kadar bir orkestra şefi gibi işletmesini kusursuz bir şekilde yönetir. En ufak detaylara dahi dikkat eden Özkal, Kumlubükü Yacht Club’ın kalitesinden asla ödün vermez.

YENİ JENERASYON

Kumlubükü Yacht Club’ın gelecekte bayrağı devir alacak jenerasyonu: Vendela, Demir ve Ahmet. Hepsinin ortak özellikleri, babalarına olan sevgileri ve Kumlubük’e olan aşklarıdır…